Hőszigetelési hibák a tetőtérben 1. rész

A tető alatti tér hőszigetelése kulcsfontosságú egy ház életében. Egyrészt a meleg felfelé száll, így rengeteg hő tud a tetőn át távozni, ha a szigetelés ezt megengedi. Másrészt a megfelelő szigetelésnek köszönhetően válik a tetőtér komfortossá minden évszakban. Olvasd el, milyen hibákat lehet elkövetni a tetőtér hőszigetelése során, hogy nálatok ez már ne okozzon problémát! 

Hőszigetelő anyag megválasztása 

A régi építésű házaknál a tetőtér hőszigetelésére többnyire polisztirol lapokat használtak. Ennek az anyagnak a legfőbb tulajdonsága az az, hogy merev. Emiatt pontatlanabbul illeszkedik, itt pedig hőhidak alakulhatnak ki. Helyette tekercses vagy táblás ásványgyapotot érdemes választani. Továbbá ne a tető szigetelésén spóroljunk! A 20-25 cm alatti vastagságú szigetelőanyaggal nem is érdemes dolgozni.  

A fújható szigetelést akkor érdemes választani, ha a tetőtér zeg-zugos, egyenetlen a födém és nehezen megoldható a hagyományos táblás, tekercses szigetelőanyagok ráhelyezése. További előnye, hogy a szigetelés korszerűsítése a régi anyagok bontása nélkül lehetséges.  

Padlásfödém hiányzó vagy hibás kiépítése, használata 

Ha a padlásfödém szigetelése hiányzik vagy nem szakszerű, rengeteg hő szökhet ki innen. Ha nincs beépítve a tetőtér, akkor is érdemes a padlásfödém szigetelését jól kivitelezni, ugyanis az egész ház hővesztesége csökkenthető így. Ha a padlástér lakatlan, de tárolásra használjuk, jelezzük a szakembereknek, mert ha nincs védőrétegekkel befedve a hőszigetelő lap, a pakolástól, súlyoktól roncsolódnak, berepedeznek, eltörhetnek, ami jelentősen csökkenti hőszigetelő képességüket.  

 

Tarts velünk a 2. részben is, amiben még több hibázási lehetőségre hívjuk fel a figyelmedet! 

Cikkünk megírásában a Magyar Építéstechnika cikke is segítségünkre volt 2024.09.09-én.  


Ezt a bejegyzést 2024. Szeptember 12-én tettük közzé.