Álom fürdőszoba a tetőtérben: Praktikus kialakítási ötletek és tippek

A ferde falsíknak van egy különleges atmoszférája, ami megismételhetetlenné tesz minden tetőtéri fürdőszobát. Ha nálatok is a tető alatt kap helyet a fürdő, tarts velünk és segítünk a praktikus álomfürdő megtervezésében! 

Mi az, ami nélkül neki se állj? 

Ablak nélkül öngyilkosság a tetőtéri fürdőszoba. Esztétikai szempontból az üvegfelület optikailag tágítja a teret. Egészségügyi szempontból pedig mondanunk sem kell, mennyire fontos a fürdőszoba alapos és gyakori szellőztetése. A konyha mellett ez az egyik legpárásabb helyiség, ami nem kíméli a bútorok és felszerelések alapanyagait. Nem véletlenül nem lehet akármilyen bútort betenni ide. Nincs ez másképp a tetőablakokkal sem. A fa keretet hamar kikezdi a pára, ezért, ha nem szeretnéd 3-4 évente újra lakkozni és a penésszel bajlódni, akkor érdemes a karbantartás nélküli műanyag bevonatos tetőablakokat választani. A szellőztetésről a háttérben is tudsz gondoskodni. Ahogy azt már ebben a cikkünkben is írtuk, a felső kilincses tetőablakok nyitókarba épített szellőzőnyilást, az alsó kilincsesek pedig résszellőzőt rejthetnek. Ezeket a háttérszellőztetési módokat nem javasoljuk, hogy télen is használjátok. A benti meleg és kinti hideg találkozása lecsapódó párát szül, ami, ha a tetőablak szerkezetében történik meg, károsítja a tetőablakot.  

Kád vagy zuhanyzó? Mi hova kerüljön? 

Tetőtéri fürdőszobánál ilyenkor az egyéni preferenciák mellett a helyiség adottságai is alakíthatják ábrándjainkat. Fürdőkádnál el lehet tekinteni attól, hogy nem tudtok felállni, ezért több a lehetőség velük kapcsolatban. Ha hosszanti oldala a ferde falsík alá kerül, akkor érdemes ide tetőablakokat helyezni, hogy gyönyörködhessetek a fákban, égben, csillagokban. Ha fontos, hogy fel is tudjatok benne állni, akkor elég lehet, ha úgy pozícionáljátok, hogy a kád egyik felénél elegendő legyen ehhez a magasság. Zuhanyzónál már trükkösebb a helyzet, itt mindenképp csak azok a falfelületek jöhetnek szóba, ahol állva is kényelmesen elfértek. Ha ti építtetitek a zuhanyzót, akkor az is egy megoldás lehet, ha az egyik felében fel tudtok állni, a ferde falsíkhoz pedig széket, padot tesztek, amit megkímél a víz és a pára. 

Hova kerüljön a WC? 

Szinte bárhova tehetitek, de lehetőleg ne ez legyen az első eleme a fürdőnek, ha valaki ide benéz. Legelőnyősebben akkor tudjátok a ferde falsíkot kihasználni, ha ide kerül a WC. Fontos kritérium ezesetben, hogy azok, akik előtte állnak, fel tudjanak egyenesedni, ezért a ferde falsík ellenére is legyen előtte egy 190 cm magasságú tér. Erről részletesebben itt írtunk.  

Milyen színű legyen a tetőtéri fürdő? 

Az alapigazság itt is érvényesül: a kisebb helyiségeket világosabb színekkel lehet optikailag tágítani, a nagyobb fürdőszobák pedig sötétebb színeket is elbírnak. Mivel a ferde falsík valamennyire összenyomja a teret, így a ferde részekre mindenképp világos színeket és tetőablakokat érdemes választani. Minden esetben pára- és penészálló festék kerüljön a falakra! 

Milyen anyagokat használj? 

Az anyaghasználatot nem feltétlenül a fürdőszoba elhelyezkedése határozza meg, sokkal inkább a trendek és a fejetekben megálmodott áhított fürdőszoba képe. Meleg árnyalatú burkolatokkal, csempékkel a fürdőszoba is melegebbnek érződik, míg hideg színválasztásnál a vélt hőmérsékletet csökkenteni lehet. Mielőtt viszont a burkolatra kerülne sor, a szigetelés és falburkolás különösen fontos a tetőtéri fürdőszobáknál. Érdemes impregnált gipszkartont használni, mert a páralecsapódás extrém nagy tetőtéri fürdőszobák esetén.  

Mitől lesz álomfürdő? 

A választott szaniterek formavilágától, a helyiség színeitől és kiegészítőitől válik számotokra álomszerűvé. A lekerekített formák otthonosak, míg a szögletes vonalvezetés modern stílusba öltözteti a tetőtéri fürdőt. A márvány eleganciát, a betonhatás urbán stílust ad neki. A növények dzsungelhatást és életet lehelnek a fürdőbe. Nem tudod eldönteni, hozzád melyik fürdőszobai lakberendezési stílus illik? Ebben a cikkünkben segítünk utánajárni.  

 


Ezt a bejegyzést 2024. december 6-án tettük közzé.